Hızlı Menü

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı

Akçakoca Kültür Turizm ve Fındık Festivali

Akçakoca Kültür Turizm ve Fındık Festivali

 

 
 
Her yıl Temmuz’un 3. haftasında, 25.000 nüfuslu Akçakoca 100 bin kişiye ev sahipliği yapıyor. Bu yoğunluğun nedeni Akçakoca Kültür Turizm ve Fındık Festivali. Turizmin gelişmesinde tanıtımın önemini kavramış olan
Akçakocalılar, 1995 yılından bu yana Akçakoca Belediyesi’nin öncülüğünde "Kültür Turizm ve Fındık Festivali"ni düzenliyorlar. Bir hafta boyunca Akçakoca, festival kenti oluyor.
 
 
Festival kapsamında, şenlikler, el sanatları sergileri, müzik ve folklor gösterileri, seminerler, şiir dinletileri, konferanslar, fotoğraf sergileri ve yarışmaları bir hafta sürüyor. Ee, festival olur da güzellik yarışması olmaz mı? Elbette her yıl yapılan festivalde Fındık Güzeli Yarışması’na da büyük ilgili oluyor.

Akçakocalılar sokak hayvanlarının sağlık kontrolünü çağdaş yöntemlerle sürdürüyor.

Birçok beldede başıboş gezen hayvanların, halkın sağlığını tehdit etmesini önlemek için bugün hala çağdışı itlaf yöntemleri uygulanırken, sokak hayvanlarına sahip çıkan Akçakocalılar başıboş gezen yaklaşık 250 kedi ve köpeği her yıl kuduz aşısı yaparak, insan ve hayvan sağlığı için önemli ve çağdaş bir yöntemi tercih ediyorlar.

 


Yazdır

Yukarı Çık