Hızlı Menü

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı

Akçakoca Sahilindeki Balık Restoranları

Akçakoca Sahilindeki Balık Restoranları

 

Akçakoca Sahilindeki Balık Restoranları; Akçakoca’nın en güzel manzarasına sahipler. Servisleri hızlı, ve personel konuklar ile ilgili.
 
Gün batımının doyumsuz güzelliğinin seyredildiği, keyifli bir yemek yeme imkânı sunuyorlar. Hoş bir çakıl şıkırtısı dalga seslerine karışıp, anı olarak hafızanızda iz bırakıyor.
 
Seyrine doyum olmayan güneşin dalgakıranın üzerinde seyredenler, geri yürüyüşe geçiyorlar.
 
Klasik mezeler sofranıza tepsi içinde geliyor, beğendiklerinizi seçiyorsunuz.
 
Beyaz peynir, domates, kavun, karpuz, şakşuka, Rus salatası, haydari, acılı ezme, mücver, vs. Ara sıcak, soslu midye tava leziz ve mevsim salatası iştah kabartıcı. Levrek, çipura gibi çiftlik balıkları ya da lüfer, çinakop, barbunya, istavrit, hamsi gibi yöresel balıklar...
 
Unutmadan, bir de masaya gelen mısır ekmeği var, kurabiye görünümlü, katıksız yenecek kadar lezzetli.
 
Yemek bitiminden sonra sıra bu defa Melengüce tatlısında. Yöresel özellik taşıyan, Türklere ait, yufkadan yapılmış bu tatlının içinde kaymak, ceviz içi, süt, buğday unu bulunuyor.
Malzeme bir güzel yoğrulup, yağın içinde kavruluyor, üzerine şerbet dökülüyor. Etrafına mevsim meyveleri diziliyor, dahası bir kadeh içinde dondurma ile takviyeli biçimde servis ediliyor.

 
Nane likörü ve kahve ile yemeğinizi bitirdikten sonra Akçakoca sahilinde yenen bu akşam yemeği sonrasında bir aşağı, bir yukarı uyku öncesi hazım yürüyüşüne çıkabilirsiniz!Yazdır

Yukarı Çık